KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 14872092

nr 1487 2092

Ellen Wängberg

(1903-1989), Sverige

"Höst". Signerad, daterad 1982. Akvarell, 17x12 cm, yttermått inklusive ram: 28x23 cm

Ellen Wängberg, svensk bildkonstnär född 1903, död 1989.

Utrop:

500 kr

Såld:

100 kr

måndag 22 augusti 2022
kl 20:23:13

15/8 15:05:43 1      Vinnande bud

  • 22 aug

Specialauktion Ellen Wängberg

Läs mer om Specialauktion Ellen Wängberg

Ellen Wängberg

Läs mer om Ellen Wängberg